Кошик
4 відгуків
ООО "РК ИНСТРУМЕНТ"
+380986998888
+380986998888
 • picture 1
 • picture 2
 • picture 3
 • 1
 • 2
 • 3

Оправки фрезерні

Оправки для фрезерних верстатів

Оправки є оснащенням для фрезерного верстата і призначаються для передачі обертального моменту шпинделя інструменту. Вони використовуються у фрезерних верстатах всіх типів. Конструкція фрезерної оправки залежить від типу верстата й інструмента.

Оправка для фрезерного верстата має такі основні елементи:

1. Конічний хвостовик використовується для установки оправки в конічний отвір відповідного розміру шпинделя верстата, в залежності від типу затиску оправки і типу конуса шпинделя на верстаті, існує велика кількість варіантів виконання.

Конуса фрезерних оправок стандартизовані для зручності підбору інструменту. Вельми популярні у вітчизняних верстатах оправки фрезерні 7:24 виконані по ГОСТ 24644-81 ці поправки мають зарубіжні аналоги, такі як ISO, CAT, BT і т. д. які розрізняються лише розмірами і допоміжними елементами. Також часто використовується конус Морзе і HSK. Останній варіант застосовується на верстатах з високою швидкістю обертання шпинделя — 15000 об/хв і вище. Якщо конус оправки не збігається з конусом шпинделя, то можна використовувати перехідні втулки.

 

2. Частина оправки для закріплення інструменту. Залежно від типу інструменту, існують різні версії цієї частини.

 

Основні види фрезерних оправок:

 

Примітка: конструкції оправок можуть відрізнятися від зазначених нижче, т. до. тут приведені лише найбільш популярні види.

1. Для торцевих фрез

Торцеві фрези, а також деякі дискові, встановлюють на оправках які мають коротку циліндричну частину. На торці оправки є два направляючих сухаря, який захищає фрезу від провертання на оправці. Затягування фрези проводиться гвинтом, вкручиваемым в торець оправки.

2. Для циліндричних фрез

До фрез цього типу також відносяться дискові, прорізні, відрізні, фасонні та кутові фрези, тому їх кріплення виконується таким же чином. За способом кріплення ці фрези називають насадними, оскільки вони надягають на оправки.

Оправки цього типу можуть мати різну довжину частини, на якій закріплюються фрези. У більшості випадків для захисту інструменту від проворота, посадка на валу оправки здійснюється з допомогою шпонки в пазу, який фрезерують на всю можливу довжину установки фрези. На кінець оправки нарізана різьба, на яку накручується поджимная гайка. Для встановлення фрези в потрібній частині оправки використовуються втулки, набір яких входить в комплект фрезерного верстата. Втулки мають різну ширину, і шляхом їх підбору фреза розміщується в необхідному місці. Для установки зручні регульовані втулки, які змінюють свою довжину при обертанні корпуса.

Довга оправка для горизонтально-фрезерного верстата закріплюється другим кінцем в сережці хобота. Це забезпечує достатню жорсткість і дозволяє встановити на оправку більше одного інструменту.

3. Для кінцевих фрез і свердел

При виборі патрона необхідно визначити для яких цілей він використовуватиметься:

 • для затиску кінцевої фрези, свердла, мітчика або
 • для обробки сталі, чавуну, нержавіючої сталі або кольорових металів
 • для чорнових, напівчистових або чистових робіт
 • великий обсяг виробництва або невеликими партіями
 • без застосування ЗОР, зовнішня подача СОЖ через трубки або подача СОЖ через інструмент під тиском

Кінцеві фрези мають менший діаметр, ніж оправлення, тому вони кріпляться поверх неї, а в отворі. Закріплення фрез і свердел з циліндричним хвостовиком діаметром до 20 мм зручніше всього проводити в цангових патронів ER. При великих навантаженнях, у цангових патронів є ймовірність витягування фрези з патрона, проте досить непогана точність по биттю і гнучкість робить їх універсальним патроном для свердління і чистового і получистового фрезерування.

Для чорнового фрезерування використовують спеціальні посилені цангові патрони з циліндричною цангою.

Для свердла з циліндричним хвостовиком невеликого діаметру так само застосовуються універсальні свердлильні патрони, в які можна затискати інструмент в дуже широкому діапазоні діаметрів, але тільки свердла, т. к. дані патрони не сприймають радіальну навантаження. Зусилля затиску у цих патронів менше ніж у цангових, внаслідок меншої площі контакту з хвостовиком фрези, а отже, і ймовірність проворота більше. Для виконання точних робіт застосовуються прецизійні свердлильні патрони.

Так само існує гідравлічний цанговий патрон, в яких затискач цанги здійснюється за рахунок тиску спеціальної рідини – гідропласту, необхідний тиск досягається шляхом підтискання гвинтом мембрану всередині оправки. Гідравлічна мембрана забезпечує високе зусилля затиску і точність по биттю. Патрон дуже простий в обігу і не вимагає окремого обладнання, але має досить високу вартість.

Іншим варіантом затиску інструменту з циліндричних хвостовиком є патрон з термообжимом. Отвір у патроні трохи менше, ніж діаметр хвостовика, для зміни інструменту патрон нагрівають індукційною котушкою, щоб він розширився. Точність по биттю дуже хороша при зусиллі затиску від середнього до високого.

Необхідно різне теплове розширення держателя і хвостовика інструменту, тому патрони з термообжимом використовуються в основному для цільних твердосплавних інструментів. Для зміни інструменту необхідно спеціальне нагрівальне обладнання, кожен патрон призначений тільки для одного діаметра хвостовика і підведення СОЖ. Тому термообжим краще всього підходить для спеціального виробництва з інструментальним ділянкою для зміни інструменту.

Для більш високих крутних моментів використовуються інструменти мають хвостовик з лыской, для їх затиску испольуются два типу патрона: патрон для свердел з хвостовиком ISO9766 і патрон Уелдон для інструменту з хвостовиком DIN 6535-HB. Лиски забезпечують опір крутному моменту і підвищують надійність від витягування, але радіальне биття інструменту в даних патронах значно вище ніж в цангових, що зумовлює їх використання у основному для чорнових робіт.

Патрон для свердел з хвостовиком ISO9766 відрізняється від патрона Уелдон лыской у всю довжину хвостовика а не короткою, базальту та шліфованої внутрішньою поверхнею.

Для затиску кінцевих фрез і свердел з конічним хвостовиком використовуються спеціальні патрони з внутрішнім Конусом Морзе. Для фіксації свердел в таких патронах використовується паз під лапку на торці свердла, а для фіксації фрез використовується болт заворачивающийся в торець фрези.

для свердел

для фрез

4. Для нарізування різьби мітчиком

Для нарізування різьби застосовуються патрони з посадкою під квадратний хвостовик мітчика.
Існує досить багато конструкція патронів для нарізування різьби але можна виділити основні.

На сучасних фрезерних верстатах існує два варіанти нарізування різьби мітчиком:

А) Звичайне резьбонарезаніе без синхронізації частоти обертання шпинделя з подачею по осі Z

Жорстке нарізування різьби з синхронізацією частоти обертання шпинделя з подачею по осі Z
При першому варіанті нарізування різьби необхідно використовувати спеціальні компенсуючі похибка кроку по осі Z патрони.

При другому варіанті теорії використовувати патрони з компенсацією не обов'язково, для цього можна застосовувати цангові патрони з затиском квадрата мітчика чотирма гвинтами

але на практиці рекомендують використовувати метчиковые патрони типу SynchroFlex, з вбудованим гнучким елементом

або використанням гумових цанг

Для нарізування різьби у глухих отворах необхідно використовувати патрони з запобіжною муфтою, яка захищає оправлення від перевищення крутного моменту.

Так само використовуються оправки з швидкозмінним держателем, які йдуть з набором патронів під кожен розмір мітчика. У таких оправках зазвичай передбачена осьова компенсація, але так само застосовуються і запобіжні муфти. Іноді запобіжна муфта передбачена в конструкції самого патрона цанги.

 

Для універсальних фрезерних верстатів передбачені патрони з реверсом, для виведення мітчика з отвору.

5. Для розточування

Для розточування на верстатах застосовуються два основних види оправок

 

А) Модульна або збірна система – являє собою оправку з фланцем на який кріпляться різні розточувальні головки (з одним різцем, з двома, для чорнового розточування і т. д.)

 

Б) Оправки з інтегрованими револьверными головками

Револьверна голівка в більшості випадків представляє з себе оправку із закріпленою на торці, на направляючих, блок або кілька блоків), з поперечним і поздовжнім кріпленням різця, який можна зміщувати в перпендикулярному напрямку відносно осі обертання оправки для регулювання вильоту різця.

 

1 2 ... 12